Gerçek Sağlık.
Sağlıklı olmak, fiziksel ve zihinsel olarak uyumlu, huzurlu, rahat ve enerjik olmak demek, anlamlı bir hayat yaşamak demektir. Sağlıksız, mutsuz, şişman ve enerjisiz olmak normal kabul edilemez.
GERÇEK SAĞLIK için öncelikle ideal kilo olmazsa olmazdır.

ÇÜNKÜ KİLOLU İSEN;

Kilonun getirebileceği hastalıklara maruz kalıyorsundur.

Herkesin bildiği gibi…

Kalp (Kilolu insanların kalp ve damar hastalıklarından ölüm oranı kilolu olmayanlara göre 4 kat daha fazladır), tansiyon (fazla kilolu insanların % 60 ında hipertansiyon vardır), şeker hastalığı, bazı kanser türleri, safra kesesi taşları, kireçlenmeler, felç, hormonal bozukluklar, enfeksiyonlar, pıhtı sorunları, cilt sorunları…

Ama bütün bunların yanı sıra;

Özgüven sorunu, aşağılık duygusu, sıkıntı, anksiyete, depresyon ve sosyal hayattan kaçma gibi yaşamı tamamen yok eden psikolojik bozuklukları da beraberinde getirir.

KİLOLU İSEN;

GENÇ olduğun halde YAŞLI gösteriyorsundur…

İlişkilerde seçen değil seçilen oluyorsundur…

Farklı şeyler giymek istiyorsun ancak BEĞENDİĞİNİ DEĞİL bulabildiğini giyiyorsundur…

Her zaman nefes nefese, her zaman terlisindir.

İş görüşmelerine 1-0 yenik başlıyorsundur.

Ayrımcılığı aşabilmek için, daha çalışkan, daha akıllı, daha neşeli, daha tonton olmak görevlerin arasındadır.

En ağırı da kilon ile barışık olduğun kendini kandırma gerçeğidir, ‘BEN BÖYLE MUTLUYUM’ maskesi takıyorsundur ve gizli gizli ağlıyorsundur.

NEDEN İDEAL KİLO GERÇEK SAĞLIKTIR, NELER YAŞANIR?

***“93 kilodan 70 kiloya indim boyum 170 .

Neler mi hissediyorum?

Artık BÜYÜK BEDEN değilim ☺ Hiç bir mağazadan burada bana göre bir şey yoktur diyerek çıkmıyorum. 38 bedene girebilmenin mutluluğu anlatılmaz bir duygu. Aynadaki görüntümle barıştım hatta barışmakta değil artık ona hayranım ve dolayısıyla aynalarla barıştım. Kocaman bir popom ve bir göbeğim yok artık daha dinamik ve enerjiğim. Hareketliyim. Ve ve ve artık yüksek bir tansiyonum ve meşhur ensülin direncimde kalmadı.” B.Y

***“ben 104 kilodan 64 kiloya gelmiş bir bayan olarak şunları söylemek istiyorum, kısaca;

Nefes nefese kalmıyoruuummm. Özgürce yürüyorum koşuyorum bedenim istediği gibi hareket edebiliyor, ayakkabılarımı bağlıyorum. Sokakta yürürken bile arabalar daha çok yol veriyor. Mağazalara girince eski utanç duygusu yerine, L bedene hiç bakmayıp M beden için bu bana büyük diyip bırakmanın keyfini yaşıyorum. Aynalar aynalar, bayılıyorum onlara. Şişman ama yüzü güzel lafını duymamanın dayanılmaz hafifliği ile artık 2. Sınıf gibi hissetmiyorum. Daha neler neler yeniden doğuş gibi bir şey ☺” E.

***“Dansss, mini etek, renklerle barışmak, sosyal ortamlar, arkadaşlar. İşte ben bunları kazandım. Mide problemi de neymiş, ensülin direnci, eklem ağrıları, sivilcelerim hepsi geçti. 20 kilo verdim ve 22 yaşımın hakkını veriyorum, odama saklanmadan. Şimdi yaşamaya başladım.” G.K

Biz bir çok oyunun akışını değiştirdik, şimdi sıra sen de ...
Eski esarettir yeni özgürlüktür. Eskiyi bırakın, Yeniliğe ve özgürlüğe açılın…
Hayatının akışından memnun değimlisin? Kilolu olma nedeniniz ne olursa olsun, ister 5 kilo, ister 50 kilo fazlanız olsun, belki daha önce kezlerce denediniz, beklide bu ilk denemeniz olacak! Gelin birlikte yeni şeyler öğrenelim ve kendinizi baştan yaratın.
Ağaç değiliz… Bulunduğumuz yeri beğenmiyorsak değiştirmek bizim elimizde. İdeal kiloda, fit ve sağlıklı olmak için hastalanmayı beklemeyin. Fazla kilolardan kurtul, mucizeyi yaşa; gençleş, arın ve mücevhere sahip ol. Yeni hayatına hoş geldin.
Sen zeki bir kadınsın. Yeteneklisin. Beceriklisin. Hayatının birçok alanında başarılısın. Peki, o zaman neden kilo veremiyorsun? Kendini suçluyor musun? Kendine kızıyor musun_?_ _Artık bu sorunu çözemeyeceğinden korkmaya başladın mı?_ _İşte tam da bu noktada sana yardımcı olabilirim._
Başarı Hikayeleri
ŞİRİN T.
83,4 kg - 59 kg - 3 ay
DERYA B.
'87 kg - 68 kg - 3 ay
BAŞARI HİKAYELERİNİN TAMAMI
Bu hayat kısacık bir öyküden ibaret. Ve bu öykünün yazarı senden başkası değil. Bazı cümleleri başkalarının yazması, böyle devam etmesini gerektirmez. Şu andan itibaren öykü nasıl devam etsin?