Değişin, dönüşün.
Değişiminizi engelleyen bahanelerden kurtulun, yeni “sen” e ulaşmak için bu süreçte bizimle beraber olun.
SORUN ONUN NEYE DÖNÜŞECEĞİDİR?
Her şey değişir; hayat, çevremiz, biz… Sorun, değişip değişmemek değildir aslında. SORUN ONUN NEYE DÖNÜŞECEĞİDİR? Hayalini kurduğumuz, rüyasını gördüğümüz değişim ise kesinlikle dış koşulların değişmesini bekleyerek gerçekleşmez, tamamen kendi algılama şeklinizin değişmesidir. Ve biz dakikalarla ifade edilebilecek kadar kısa bir zaman diliminde algılama şeklimizi değiştirebiliriz. Freud’cu analiz son yüzyılda psikosomatik hastalıkların tedavisinde değişimin uzun zaman alacağını iddia ediyordu. Ama bu doğru değil… Aslında bu yöntem insanları değiştirmekten çok neden o durumda olduklarını anlamalarını sağladığından değişim gerçekleşmiyordu. Ne durumda olduğunu algılatacak şey ise önceden karar verilmiş şablon doğrular ve yanlışlar listesinden ibaretti. Oluşturulan bir kaydı başa sarıp sarıp izletiyorlardı. Her zaman keyifle verdiğim bir örnek vardır; Uzun yıllar 1500 metreyi 4 dakikanın altında koşmanın mümkün olmadığına inanıldı. Hatta bunu yapmaya kalkışacak bir sporcunun patlayabileceği bile iddia ediliyordu. Ama; 6-Mayıs-1954 de ROGER BENNISTER isimli koşucu imkânsız denilen şeyi koşmaya başardı. Tabii ki büyük sansasyon oldu herkes bunu konuştu. Oysaki işin çok daha ilginç olan tarafı ise bir yıl sonra bu mesafeyi 4 dakikada koşabilenlerin sayısının 300 olmasıydı. Birden ne olmuştu? Sadece sporcuların zihinlerinde oluşan bariyer ortadan kalkmıştı. Gerisi geldi. SADECE ALGILAMA BİÇİMLERİ DEĞİŞMİŞTİ. Hepimizin doğuştan sahip olduğu içsel yeteneklerimiz ve güçlerimiz var. Yeter ki kendi bariyerlerimizin kurbanı olmayalım… Beynimize yerleştirdiğimiz bir psikopatla yaşamayalım.
GERÇEĞİ KEŞFEDİN…
Hedefimiz problemli davranışların yerine koyacağımız anlamlı şeyleri hayatımıza katabilmek. Hayata yeniden ‘ben de varım’ diyebilmek, zararlı bir şeyi yararlı hale getirebilmenin olanaksızlığını, keşke hayat daha kolay olsaydı demek yerine, keşke ben daha çabalı olsaydım demek gerektiğini öğrenmek. Herkesin bildiği gibi tohumu toprağa ektiğimizde filizlenir ve o zaman en küçük tohum bile kocaman bir ağaca dönüşür. Bu noktada ihtiyaç duyulan tek şey doğru topraktır. Ama dikkat tohumu bir betonun ya da kayanın üzerine bırakırsak hiçbir işe yaramaz, hatta kurda kuşa yem olur. Kumun kilin içine atarsak çürür gider. Oysaki doğru toprağa ektiğimizde kocaman bir ağaç olmakla kalmaz kuşlara da sığınak olur. İçinde gizli olan o potansiyeli açığa çıkarmanın ilk koşulu doğru toprağı bulmaktır yani. İşte sizin kendi potansiyelinizi keşif yolculuğunuzu anlamanız da buna benzer bir durum; tohumun içindeki ağaç misali; aslında anlaşılmaz yaşanır…
Ya filizlenip bir ağaca dönüşeceksin ya da o güvenli sandığın kabuğunun içinde saklanmaya, tohum olarak kalmaya devam edecek ve sonunda kurda kuşa yem olacaksın. Ama yıllarca ve yıllarca tohum olarak kalmış, seni koruduğunu sandığın kabuğunun içine saklanmış sen, başka türlüsünü bilmiyor ve filizlenmeye korkuyorsun. İçinde barındırdığın ağacı önceden görmek istiyorsun, kanıt istiyorsun oysaki bunu göremeyeceğini sadece ve sadece yaşayabileceğini bilmiyorsun. Tohumun içinde sıkışıp kaldıkça da sıkışmışlığın yarattığı negatif duygu durumun seni daha içinden çıkılmaz durumlara sokuyor ve gittikçe de daha kilolu olarak devam ediyorsun tohumdaki yolculuğuna. Buradaki sanal güvenlik alanında kalabilmek için hayattan kaçıyor ve kendini de akıllıca kandırıyorsun. Kendi potansiyelini yaşamak için yeşermek zorundasın, direnme….
Biz bir çok oyunun akışını değiştirdik, şimdi sıra sen de ...
Eski esarettir yeni özgürlüktür. Eskiyi bırakın, Yeniliğe ve özgürlüğe açılın…
Hayatının akışından memnun değimlisin? Kilolu olma nedeniniz ne olursa olsun, ister 5 kilo, ister 50 kilo fazlanız olsun, belki daha önce kezlerce denediniz, beklide bu ilk denemeniz olacak! Gelin birlikte yeni şeyler öğrenelim ve kendinizi baştan yaratın.
Ağaç değiliz… Bulunduğumuz yeri beğenmiyorsak değiştirmek bizim elimizde. İdeal kiloda, fit ve sağlıklı olmak için hastalanmayı beklemeyin. Fazla kilolardan kurtul, mucizeyi yaşa; gençleş, arın ve mücevhere sahip ol. Yeni hayatına hoş geldin.
Sen zeki bir kadınsın. Yeteneklisin. Beceriklisin. Hayatının birçok alanında başarılısın. Peki, o zaman neden kilo veremiyorsun? Kendini suçluyor musun? Kendine kızıyor musun_?_ _Artık bu sorunu çözemeyeceğinden korkmaya başladın mı?_ _İşte tam da bu noktada sana yardımcı olabilirim._
Başarı Hikayeleri
ŞİRİN T.
83,4 kg - 59 kg - 3 ay
DERYA B.
'87 kg - 68 kg - 3 ay
BAŞARI HİKAYELERİNİN TAMAMI
Bu hayat kısacık bir öyküden ibaret. Ve bu öykünün yazarı senden başkası değil. Bazı cümleleri başkalarının yazması, böyle devam etmesini gerektirmez. Şu andan itibaren öykü nasıl devam etsin?